Međunarodno natjecanje iz kompjutorske daktilografije

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH UČENIKA NA MEĐUNARODNOM NATJECANJU IZ KOMPJUTORSKE DAKTILOGRAFIJE ZAV-100

Učenici Srednje škole Koprivnica, smjer upravni referent, sudjelovali su na petom međunarodnom natjecanju iz kompjutorske daktilografije ZAV-100, u organizaciji Interinfo Češka i Interstena, koje je održano 5. prosinca.

Nastupilo je 1351 natjecatelja iz cijeloga svijeta u četiri kategorije: seniori, juniori, učenici i djeca.

Cilj natjecanja je bio otipkati 25 puta po jednu minutu teksta na materinjem jeziku u sat vremena. Za jednu grešku oduzimalo se 100 znakova. Na početku natjecanja je svaki natjecatelj imao 0 bodova. Nakon otipkane prve minute, natjecatelji su dobili pola bodova neto znakova. Svaka sljedeća bolje otipkana minuta od trenutnog rezultata donosila je još pola bodova. S obzirom da se bodovala samo svaka sljedeća bolje otipkana minuta od trenutnog rezultata natjecanje je bilo jako zanimljivo, a u našim učenicima je probudilo natjecateljski duh.

Najbolji rezultat među našim učenicima postigao je Dino Mikulić iz 1.c razreda koji je u kategoriji UČENIK sa 371,5 bodova osvojio odlično 28. mjesto od 542 natjecatelja odnosno 4. mjesto među natjecateljima iz Republike Hrvatske.

Od učenica iz 2.c razreda najbolja je bila Viktoria Miklošić koja je u istoj kategoriji sa 290,6 bodova osvojila 151. mjesto od 542 natjecatelja odnosno 21. mjesto među natjecateljima iz Republike Hrvatske.

Rezultati natjecanja ZAV-100 (2023)  – kategorija UČENICI – ukupno 542 natjecatelja https://manag.zav.cz/en/r2p/155/

Anita Skvaža, prof.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 11. 12. 2023.