"Okusima koprive"

Projekt pod nazivom Promocija strukovnih zanimanja u turizmu „Okusima koprive“ je projekt odobren od strane Ministarstva turizma i sporta s ciljem promocije i jačanja kompetencija strukovnih zanimanja za turizam.

Prijavitelj projekta je Obrtnička škola Koprivnica, partner na projektu Srednja škola Koprivnica, a pridruženi partner Slatke delicije d.o.o.

Glavni cilj projekta je povezivanje srednjoškolskih učenika raznih struka u svrhu jačanja kompetencija te podizanje razine svijesti učenika i nastavnika o važnosti i značaju ugostiteljske i turističke djelatnosti kao jedne od perjanica pokretanja gospodarstva.

U projekt će osim učenika Srednje škole Koprivnica (hotelijersko-turistički tehničar) i Obrtničke škole (konobar, kuhar, slastičar) u neke od projektnih aktivnosti (radionice) biti uključeni i učenici završnih razreda osnovnih škola kako bi ih se motiviralo da se nakon završetka svog osnovnoškolskog obrazovanja odluče za nastavak obrazovanja u nekom od strukovnih zanimanja. Učenici će sudjelovati u radu projekta kroz izradu jela, slastica i pića na bazi koprive, a isto tako i kroz razne promocijske aktivnosti.

Provedbom projekta potaknuti će se i privatni sektor na sudjelovanje u aktivnostima koje škola provodi s ciljem promocije strukovnih zanimanja. Pridruženi partner je najvažnija karika pri povezivanju s obrazovnim sektorom jer će učenici dobiti povrtne informacije iz prve ruke o tome što se očekuje od njih nakon završetka srednjoškolskog obrazovanja.

Vrijednost projekta: 10.617,82 eura.

Realizacija projekta: siječanj 2023. – svibanj 2023.

Poveznica na recepte https://martaracic5.wixsite.com/mysite