NATJEČAJ - Stručni suradnik pedagog - pripravnik

Na temelju Plana Prijema pripravnika  u 2023. godini kroz mjeru Hrvatskog zavoda za zapošljavanje „Stjecanje prvog radnog iskustva/pripravništva“  ravnatelj Srednje škole Koprivnica objavljuje

za prijam STRUČNOG SURADNIKA - pripravnika

(M/Ž)

1. Stručni suradnik pedagog, 1 izvršitelj, određeno puno radno vrijeme, do 12 mjeseci.

Cilj mjere „Stjecanje prvog radnog iskustva/pripravništva“ je poticanje zapošljavanja uz ugovor o radu osoba bez staža osiguranja u javnom sektoru.

Ciljane skupine: Nezaposlene osobe koje nemaju više od 6 mjeseci staža osiguranja u zvanju u obrazovnoj razini iz područja obrazovanja, zdravstva, socijalne skrbi i kulture prijavljene u evidenciju nezaposlenih.

U prijavi treba navesti osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, MBG i OIB, adresu stanovanja, broj telefona ili mobitela za kontakt).

Osim prijave kandidati obavezno prilažu:

• životopis
  • presliku dokaza o stručnoj spremi (VSS)
  • dokaz o radnom stažu (potvrda o podacima evidentiranim u bazi Hrvatskog zavoda za  mirovinsko osiguranje)
  • uvjerenje o nekažnjavanju, ne starije od šest mjeseci
  • uvjerenje o nezaposlenosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje

Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, ali se prije sklapanja pisanog ugovora moraju dostaviti na uvid originalni dokumenti.

Osim navedenih uvjeta svi kandidati moraju zadovoljavati sljedeće uvjete:

• Nezaposlene osobe koje nemaju više od 6 mjeseci staža osiguranja u zvanju u obrazovnoj razini iz područja obrazovanja, zdravstva, socijalne skrbi i kulture prijavljene u evidenciju nezaposlenih
  • ne postoje zapreke za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi utvrđene člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi
  • ispunjavaju uvjete za zasnivanje radnog odnosa iz Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Na natječaj se mogu ravnopravno javiti osobe oba spola.

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužni su se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo te uz prijavu priložiti sve dokaze iz kojih se vidi navedeno pravo.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom ("Narodne novine", broj 157/13 i 152/14) uz prijavu na natječaj dužni su, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Sve osobe koje se pozivaju na pravo prednosti prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji trebaju dostaviti dokaze iz stavka 1. članka 103. Zakona. Dokazi potrebni za ostvarivanje prava navedeni su na sljedećoj poveznici: LINK

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ broj: 84/21.) uz prijavu na natječaj dužan je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja te priložiti dokaz o ispunjavanju uvjeta za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (članak 49. stavak 1. Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: Poveznica

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata („Narodne novine“ broj: 33/92., 77/92., 27/93., 58/93., 2/94., 76/94., 108/95., 108/96., 82/01., 103/03., 148/13. i 98/19.) dužan je, uz gore navedene dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja, dostaviti rješenje ili potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo ostvarivanje spomenutog pravo, izjavu da do sada nisu koristili pravo prednosti pri zapošljavanju po toj osnovi te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje/obavijest o prestanku radnog odnosa, sporazum i drugo).

Osobni podaci kandidata, koji su sadržani u natječajnoj dokumentaciji, koristit će se isključivo u svrhu provedbe natječaja u skladu s Uredbom Europske unije 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. godine te Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka („Narodne novine“ broj: 42/18).

Kandidatom prijavljenim na natječaj smatrat će se osoba koja podnese pravodobnu i potpunu prijavu te ispunjava formalne uvjete iz natječaja.

Odabiru kandidata prethodi postupak selekcije kandidata putem testiranja i razgovora (intervjua) s kandidatom u skladu s Pravilnikom o načinu i postupku zapošljavanja u Srednjoj školi Koprivnica.

Sve obavijesti vezane o statusu kandidata, o načinu, vremenu, sadržaju i mjestu testiranja i razgovora, o odabiru kandidata odnosno rezultatima natječaja objavit će se na mrežnoj stranici Škole http://ss-koprivnica.skole.hr/natje_aji_ i smatrat će se da su svi kandidati obaviješteni i upoznati o pojedinim fazama natječaja kao i rezultatima natječaja.

Rok za slanje prijava je osam dana od dana objave natječaja. Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Pismene prijave sa traženom dokumentacijom koja se prilaže u neovjerenim preslikama kandidati podnose preporučeno poštom u roku od 8 dana od dana objave natječaja  na oglasnoj ploči i mrežnoj stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i oglasnoj ploči i mrežnoj stranici Škole na adresu: SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, Trg slobode 7, 48000 Koprivnica.

Obavijest o rezultatima natječaja biti će objavljena na mrežnoj stranici Srednje škole Koprivnica: www.ss-koprivnica.skole.hr.

KLASA: 112-02/23-01/8

URBROJ: 2137-49-05-23-1

Koprivnica, 12.10.2023.

objavio: Sanja Martinković   datum: 12. 10. 2023.