Erasmus+ projekt Stručna praksa u Termama Vivat

Završila je treća mobilnost učenika u sklopu Erasmus+ projekta Stručna praksa u Termama Vivat. Praksa za hotelijersko-turističke tehničare Pavla Turčića i Aleksandra Gerića te fizioterapeutske tehničare Petru Kovačić i Zvonimira Horvata trajala je od 11. do 22 ožujka 2024. Nastavnice u pratnji bile su Irena Nevjestić i Ana Prentašić, koja je ujedno i koordinatorica prvog takvog projekta u Srednjoj školi Koprivnica. Učenici su uspješno realizirali planirane aktivnosti kojima su proširili postojeća znanja i vještine, a to potvrđuju pohvale mentora te visoke ocjene na kraju njihova boravka u Hotelu Terme Vivat koje se nalaze u slovenskim Moravskim Toplicama.

Zahvaljujući visokoj motiviranosti i ozbiljnom pristupu naših učenika i uključenih nastavnika, stvorena je uspješna suradnja s partnerskom ustanovom Počitek-Užitek te je u dogovorena i buduća suradnja.

U slobodno vrijeme učenici su upoznali Pomurje, Mursku Sobotu, Maribor i Ptuj,  posjetili su Expano paviljon te uživali u prirodnim ljepotama Moravskih Toplica.

Ovakvim Erasmus+ projektima učenicima strukovnih škola pruža se jedinstvena prilika da osim profesionalnih znanja i vještina dobiju pravo životno iskustvo i mogućnost samospoznaje i pomicanja vlastitih granica kada se nađu u novoj sredini.

U završnici projekta slijede diseminacijske aktivnosti u kojima će učenici predstaviti projekt i pokušati motivirati učenike nižih razreda da požele biti dio Erasmus zajednice.

Izuzetno sam zadovoljna i ponosna na učenike i projektni tim.

Ana Prentašić, koordinatorica projekta

IMG-20240322-WA0029.jpg (273.39 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 29. 3. 2024.