SVJETSKI DAN PRAVA POTROŠAČA 2024.

U Hrvatskoj se, kao i u većini zemalja svijeta i ove godine 15. ožujka obilježava Svjetski dan prava potrošača. Obilježavanjem toga dana želi se pridonijeti globalnoj svijesti o pravima i potrebama potrošača. Prilika je to da se traže i naglase prava potrošača, prosvjeduje protiv nepoštenih trgovačkih praksi te dodatno educira i informira potrošače o njihovim temeljnim pravima. Učenici 3.a razreda naše škole koji pohađaju predmet financijska pismenost s nastavnicom Ivonom Baran povodom obilježavanja ovog dana izradili su edukativni plakat koji možete vidjeti u hodniku škole, a u razredu su predavanjem, raspravom i promišljanjem dodatno proširili svoja znanja o njihovim pravima kao potrošača.

Nastavnica Ivona Baran

objavio: Mario Latin   datum: 18. 3. 2024.