“Kafić smrti “

Učenici smjera medicinska  sestra/tehničar opće njege tijekom svog srednjoškolskog obrazovanja se već ponekad i u prvim danima stručnih vježbi pri odjelima u bolnici susreću sa umiranjem i smrću pacijenata, a često imaju iskustvo smrti svojih bližnjih. Upravo to je razlog, kao i povodom “Svjetskog dana hospicija i palijativne " za trećim “Kafićem smrti” u našoj školi.                             Kako maturanti 5. i razreda promišljaju o smrti, susretima s umirućima i kako se nose s time, kroz vođeni razgovor uz kavu i slatke zalogaje doznala je psihoterapeutkinja Dijana Mateša te ih je ujedno savjetima usmjerila kako si pomoći. Po završetku druženja učenici  su zajedno s nastavnicom Marijom Križić izrazili želju za ponovnim susretom, smatrajući razgovore na temu smrti važnima sa njihovo  profesionalno, ali i osobno osnaživanje.

Marija Križić, mag. med. techn.

IMG_20231011_093631.jpg (689.85 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 12. 10. 2023.