Projekt Ready, Steady, Go!

U petak, 26. veljače u Domu mladih održao se drugi event u sklopu projekta Joble. Mladi lokalni poduzetnici ispričali su kako su se odlučili samozaposliti ili preuzeti obiteljski posao. Cilj projekta je potaknuti razvoj pozitivnog stava prema samozapošljavanju čime pridonijeti podizanju razine poduzetničke kulture.  Mladi poduzetnici objasnili su kako riješiti izazove i prepreke u poslovanju. Učenici su mogli postaviti pitanja koja su ih zanimala vezano za poduzetništvo, a time su naučili nešto novo te ih je to potaknulo na razmišljanje o otvaranju svog poduzetništva. Bilo je poučno i zabavno u isto vrijeme.

U projektu su sudjelovali učenici Obrtničke škole Koprivnica, Gimnazije Fran Galović i Srednje škole Koprivnica. Srednju školu Koprivnica zastupali su učenici 3.c razreda pod vodstvom prof. Višnje Momčilović. Učenice Paula Ivaković, Ivona Petonjić i Monika Vidović sudjelovale su u debati u kojoj je bilo pitanje „Otići ili ostati u Hrvatskoj?“, a naše učenice su bile na strani „ostati u Hrvatskoj“.

PaulaIvakovićdala je intervju za HRT, Srce TV, VTV i ostale lokalne medije. U intervjuu je istaknula svoje mišljenje te je rekla da razmišlja ostati u Hrvatskoj i postati poduzetnicom.

Bilo bi nam drago sudjelovati i u trećem eventu u sklopu projekta Joble.                                                                                                                                                                                                                              Učenici 3.c

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 3. 3. 2016.