24. veljače 2016. - Dan ružičastih majica (Pink Shirt Day)

Svjesni činjenice da je nasilje, bilo kojeg oblika, prisutno svakodnevno u svim okruženjima, odlučili smo pomoći u razumijevanju i prihvaćanju različitosti koje nas okružuju. Obilježavanjem ovog dana podižemo svijest o problemu vršnjačkog nasilja, velikom problemu među djecom i mladima, s mogućim teškim posljedicama u kratkoročnoj i dugoročnoj perspektivi razvoja djece.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja,

a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači.

U našoj školi je Dan ružičastih majica po prvi put obilježen prošle godine na satu razredne zajednice u tadašnjem 3.h razredu. Budući da su upoznate sa sadržajem, učenice iz sadašnjeg 4. h razreda (hotelijersko-turistički tehničar) su pod mentorstvom prof. Petre Zobić odlučile ove godine kroz cijeli tjedan provoditi aktivnosti vezane uz obilježavanje borbe protiv vršnjačkog nasilja i educirati učenike iz drugih razreda o navedenoj problematici. Učenice su obišle razrede 1.h, 2.h, 3.h, 1.i, 2.i, 3.i, 1.c, 4.c, 3.f i na satovima razredne zajednice s učenicima odradile edukativne radionice, upoznale ih s vrstama i posljedicama vršnjačkog nasilja te načinima poželjnog reagiranja na nasilje. Dojmovi učenika, razrednika, ali i edukatorica su iznimno pozitivni! Dodatne informacije potražite na panou u holu škole.

Hvala našim vrijednim edukatoricama Patriciji Repnjak, Andrei Cirkvenec, Lauri Vegh, Ireni Harmadi, Barbari Šironji, Martini Bukvić, Sonji Marković, Ivani Topolovčan, Antoniji Mikulić, Antoniji Cavrić i Petri Bojanić ! J

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 24. 2. 2016.