Advent u Grazu

5.12.2015. održana je terenska nastava - Advent u Grazu na kojoj su sudjelovali učenici naše škole smjera Hotelijersko-turistički tehničari te treći razred Rukovatelja prehrambenim strojevima. Terenska nastava obuhvaćala je pregršt sadržaja : ugodnu vožnju preko Slovenije, dolazak u Austriju te razgled Graza, drugoga grada po veličini u Austriji koji je 2003. godine bio proglašen za europski glavni grad kulture. Slijedio je odlazak u tvornicu čokolade Zotter gdje  su uživala sva naša osjetila. Tu se moglo kupiti, ali i degustirati preko 340  vrsta čokolade. Nakon toga učenici su se upoznali s  kulturno-povijesnim znamenitostima Graza. Turistička ponuda grada u vrijeme božićnih blagdana bila je vrlo sadržajna. Nakon obilaska grada učenici su imali slobodno vrijeme za osobne programe,  kupovinu na mnogobrojnim adventskim štandovima i uživanje u predbožićnom raspoloženju . Puni ugodnih dojmova učenici i njihovi profesori-pratitelji: Petra Zobić, Maja Forgić i Tamara Tomiša – Gečić, vratili su se kući.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 14. 12. 2015.