NUTRITION DAY 19.11.

U četvrtak 19.studenog održao se međunarodni Nutrition Day na kojem su sudjelovali I učenici 4g razreda, zanimanja tehničar nutricionist.

Naši su se učenici pridružili osoblju koprivničke bolnice Dr. Tomislav Bardek kako bi sudjelovali u istraživanju nutritivnog statusa I prehrambenih navika bolesnika.

Cilj ovakvog istraživanja je unapređenje bolničke prehrane te podizanje svjesnosti o važnosti nutritivne podrške kako bi se omogućio što brži oporavak bolesnika.

Ove se godine istraživanje provodilo na odjelima pedijatrije, neurologije I endokrinologije pod budnim okom bolničke nutricionistice gđe Ive Butković.

Nutrition Day se provodi kontinuirano od 2005., a u istraživanja je do prošle godine bilo uključeno 57 zemalja i 5350 bolnica.

Zanimljivo je napomenuti da se Nutrition Day održava svake godine, i to samo jedan dan u godini,istovremeno u cijelom svijetu, a sakupljanje podataka se provodi bez prekida od 7:00 do 19:00 sati.

Nakon uspješno provedenog istraživanja u koprivničkoj su bolnici imali samo riječi hvale za naše učenike te se čini da je ovo tek početak naše uspješne suradnje.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 20. 11. 2015.