TERENSKA NASTAVA VUKOVAR

Učenici 3i i 4i razreda, usmjerenja medicinska sestra/tehničar opće njege bili su na terenskoj nastavi u Vukovaru.

Terenska nastava obuhvaća vježbe iz predmeta Zdravstvena njega kirurških bolesnika-opća, prilikom koje su učenici bili upoznati s ratnim ranama, načinima saniranja kao i teškim i specifičnim uvjetima u kojima su zdravstveni djelatnici bili prisiljeni raditi. Prvo odredište bio je muzejski prostor „Mjesto sjećanja-vukovarska bolnica 1991.“ gdje nas je primila dr. Vesna Bosanac. Nakon bolnice, posjetili smo Ovčaru, Memorijalno groblje te Memorijalni muzej Domovinskog rata u vukovarskoj vojarni, a nakon panoramskog razgledanja grada i Križ na ušću Vuke u Dunav (spomenik svim poginulima u Domovinskom ratu).

Susret s dr. Bosanac bio je osobito dirljiv, obzirom da je dr. Bosanac kao svjedok vremena upoznala učenike s načinima zbrinjavanja ranjenika unatoč nedostatku lijekova, sanitarnog materijala i ostalog, važnog za provođenje skrbi za bolesnike. Posjet vojarni također je bio osobito zanimljiv, jer su učenici upoznali oružje i načine na koje djeluje te nanosi ozljede koje uvijek zahtijevaju kiruršku intervenciju.

Suzana Dečković, bacc.med.techn.

Željka Galešić, bacc.med. techn.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 2. 11. 2015.