ODRŽANA PROMOCIJA KNJIGE

U utorak 30.6.2015.  održano je predstavljanje prve knjige o strukovnom obrazovanju u Koprivnici „Četiri desetljeća obrazovanja sestrinstva“ autora i urednika Damjana Abou Aldana, Marije Križić, Sanje Švarc-Janjanin i Ružice Evačić. Autori su dali osvrt na svoj rad u knjizi – dr Sanja Švarc Janjanjin o  razvoju zdravstva u Podravini, magistri sestrinstva Damjan Abou Aldan i Marija Križić o razvoju Srednje škole Koprivnica s naglaskom na medicinska zanimanja od kojih danas obrazujemo medicinske sestre/tehničare u 5 –godišnjem programu te fizioterapeutske tehničare i farmaceutske tehničare u 4-godišnjim programima te magistra sestrinstva Ružica Evačić o razvoju sestrinstva u Koprivnici.

Na promociji su govorili predsjednica Društva za povijest sestrinstva prof. Sanda Franković, autori te zamjenik župana Ivan Pal a nazočili su brojni djelatnici, liječnici i sestre Opće bolnice dr Tomislav Bardek, sadašnji i bivši nastavnici Medicinske škole u sastavu Srednje škole Koprivnica, bivši ravnatelji Srednje škole Koprivnica i nekadašnjeg Centra za odgoj i usmjereno obrazovanje Ivo Marinković,  te nastavnici i učenici škole. Osobite zahvale autori su uputili cijenjenim koprivničkim obiteljima poput obitelji Brozović, Magić i Ranilović koji su svojim sjećanjima, fotografijama i arhivskom građom sudjelovali u stvaranju ove knjige.

Izdavač je Srednja škola Koprivnica.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 11. 6. 2015.