Terenska nastava Opatija

30. svibnja 2015. učenici 1.h i 2.i razreda bili su na terenskoj nastavi u Opatiji koja ima najdužu tradiciju turizma u Hrvatskoj upravo zbog svog geoprometnog položaja  te ugodnih klimatskih uvjeta tijekom cijele godine. Posjetili su:  Vilu Angiolinu-muzej turizma,  Hrvatsku ulicu slavnih,  Crkvu sv. Jakova, Djevojku s galebom,  Hotel Kvarner , Hotel Milenij, Švicarsku kuću, Fakultet za turistički menadžment, ACI marinu, Fontanu Helios i Selena te uživali u šetnici Lungomare. Usvojene nastavne sadržaje učenici su vrlo uspješno  prezentirali na pojedinim destinacijama. Upoznali su se s raznim vrstama turizma: zdravstvenim, kongresnim, nautičkim, kulturnim, a  i u novije doba wellness  turizmom. Učenici su tako svim svojim čulima uživali u razgledanju  uređenih  parkova, kupališta, fontana, šetnica kao i u bogatoj  gastronomskoj ponudi koju nudi Opatija, koju s  pravom nazivaju kraljicom hrvatskog turizma. Već petnaest generacija hotelijera posjećuje ovu destinaciju,  koja svakoj  ostavlja jedan nezaboravan trag u sjećanju. Organizator  terenske nastave bila je Maja Forgić, prof. mentor te pratitelji :Andrijana Puljak, prof., Ivana Andrašić, prof. i Sanja Crnković psiholog.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 1. 6. 2015.