MEDIJSKA ČITAONICA

Srednja škola Koprivnica započela je suradnju sa Sveučilištem Sjever kroz Medijsku čitaonicu. Prva u nizu održala se u školskoj knjižnici u utorak 24.3.2015. u kojoj su sudjelovali učenici Srednje škole Koprivnica, Obrtničke škole Koprivnica i Gimnazije "Fran Galović" Koprivnica. Na prvom uvodnom predavanju studenti 3. godine novinarstva prikazali su kako funkcionira redakcija, koji je posao novinara i kako nastaje lokalni tjednik. Druženje je osmišljeno kroz 3 radionice po blok sat na kojma će učenici saznati nešto novo o medijima, je li sve što su nekada prenosili zaista bila istina, kao što je danas laž, kako su televizori postali novi obiteljski oltari, zašto se crna kronika prelijeva u sve medijske sadržaje...

Razgovore sa učenicima moderirat će studenti 2. i 3. godine novinarstva pod mentorstvom dr. sc. Lidije Dujić.

CAM00792.jpg (100.82 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 27. 3. 2015.