ŽELIM BITI ZNANSTVENIK

U četvrtak 26.veljače je u našoj školi bilo posebno veselo. Svojim dolaskom su nas počastili polaznici igraonice  za potencijalno darovitu djecu „Mozgalica“ dječjeg vrtića Smiješak iz Koprivnice. S posebnom znatiželjom gledali su crtani film profesor Baltazar u projekcijskoj dvorani, a potom su obišli  laboratorij poznatog im profesora uz stručnog vodstvo profesorice Željke Razman koja im je demonstrirala nekoliko kemijskih pokusa, a uz upomoć asistenata pomagača učenika prvog  razreda zanimanja farmaceutski tehničar samostalno su napisali nevidljivo pismo koje je daškom čarolije postalo vidljivo.

Potom su obišli drugi naš laboratorij gdje su promatrali učenike naše škole kako samostalno rade u laboratoriju. Nakon laboratorija i puno kemijanja mali  gosti zaputili su se u informatički praktikum gdje su učenici radili vježbe iz kompjutorske daktilografije. Tamo im je profesor Mario Latin pokazao kako vješto baratati računalom, a profesorica Višnja Momčilović i njezini učenici pokazali su im kako pisati istodobno s deset prstiju. Mali znanstvenici  na kraju su se zapustili u kućicu malih vilenjaka ili kabinet za mikroskopiranje gdje ih  je svakoga dočekao njegov mikroskop, preparati i materijali za mikroskopiranje ,te  su  uz upomoć profesorice Melite Marinelli otkrivali   čudesan mini svijet pod mikroskopom, a za kraj uz grickalice i sok poslušali su izvedbu našega školskog benda ( dvije gitare i raspjevana ekipa).Tako je uz dobro raspoloženje našem druženju došao kraj.

P1230347.jpg (280.93 KB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 12. 3. 2015.