Medicinari na pedijatriji i s djecom iz doma "Svitanje"

Učenici 4i razreda Domagoj Brkić,Martina Belec, Patricia Dedi i Lucija Čehok od 10-14:30h družili su se sa djecom iz dječjeg doma  "Svitanje" te njihovim odgajateljicama posjetivši nekoliko lokacija u gradu gdje su na stropovima objesili balone. Naime glavni cilj ovogodišnjeg obilježavanja dječjeg tjedna jest senzibiliziranje javnosti u lokalnoj zajednici na potrebe djece. Odgajateljice i djeca  učinila su to kroz radionice u kojima se pokušalo osvijestiti koje su to vlastite potrebe te ih razlikovati od pukih želja. Nakon zaključivanja koje su bitne potrebe te iste ispisane su na balone koje su potom učenici medicinske škole objesili na stropove. Posjetili su MUP, gradsku knjižnicu, Osnovnu školu "Braće Radić"," Crveni križ", "Podravsko Sunce" ,opću bolnicu te učenike medicinskog smjera 4i razreda. Iz radionica može se zaključiti da su većina potreba ništa ne košta a često ih olako smatramo poput osmijeha, lijepe riječi, pohvale, poljupca,zagrljaja....

I desetak učenika 3i razreda je također prigodno obilježio dječji tjedan. Oni su sa svojom nastavnicom Marijom Križić od 10-11:30h na odjelu pedijatrije razveselili djecu čitanjem priča,crtanjem,igranjem igara i crvenim nosom :)  te im tako barem malo ulijepšali još jedan bolnički dan i vratili im bar na kratko osmijeh na lica.

djecji_tjedan.jpg (357.68 KB)
djecji_tjedan1.jpg (371.46 KB)
bolnica.jpg (79.97 KB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 9. 10. 2014.