ZDRAV ZA PET - PRVI I DRUGI RAZREDI NA ŠODERICI

20. svibnja 2014. učenici prvih i drugih razreda naše škole, Gimnazije Fran Galović i Obrtničke škole družili su se u okviru projekta Zdrav za pet PU Koprivničko-križevačke županije.

Projekt „NEK' NAS DRAVA SPOJI“ zajednički je projekt udruge DRAVA DOKUMENTACIJSKI CENTAR i PP Koprivnica - promicanje zdravih stilova života i organiziranog provođenja slobodnog vremena mladih, s naglaskom na promjenu stavova vezanih za ovisnosti.

DDC je voditelj aktivnosti u organiziranim ekološkim plovidbama na jezeru Šoderica, uz predavanja PP KC na otvorenom. U čamcima koji su "Nulte točke tolerancije na nasilje", timsko veslanje postaje mjesto suradnje i razvijanja socijalne tolerancije, a boravak na friškom zraku, uz atraktivnu rekreacije, prva je stepenica u borbi protiv svih ovisnosti.

20.05. je početak ovih aktivnosti na Šoderici koje će trajati čitavo ljeto. A sam je projekt i partnerstvo je rezultat 10-godišnjih aktivnosti DDC koji su usmjereni na promicanje ljepota našeg zavičaja svim mladima našeg grada i županije.

Takve djelovanje udruge DDC-a potpomognute su i verificirane na državnim natječajima Ministarstva obrazovanja, Ministarstva socijalne skrbi i mladih, Ministarstva zaštite okoliša, Ministarstva vanjskih poslova, Ministarstva turizma, grada Koprivnice i Županije.

DSC_0356.jpg (1.00 MB)
DSC_0360.jpg (1.53 MB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 21. 5. 2014.