Noć knjige-Noć bez buke

Dana 23. travnja u cijeloj Hrvatskoj obilježena je  manifestacija jedinstvenog naziva Noć knjige. I naša se škola pridružila knjižnicama, knjižarama i kulturno-odgojnim ustanovama svojim bogato osmišljenim programom. Noć bez buke odvijao se u nekoliko etapa.

Noć bez buke organizirale su prof. S. Maletić, S. Đurđević, A. Odak, A. Puljak i M. Blažek. Zahvaljujemo svim učenicima i profesorima koji su sudjelovali.

Fotografije se nalaze u foto-galeriji.

U 18.00 sati u školskoj knjižnici održan je  trominutni kviz pod nazivom Tko čita, gramatikom ne skita i izrada stihova pod nazivom Petostih. Učenici su saznali koliko su dobri poznavatelji gramatičkih pravila i koliko su vješti u brzoj izradi stihova.

Nakon toga, u 18.45,  započeo je književni kviz s dramatizacijom Iz koje si ti priče? Učenici su se u monološkom obliku uživjeli u razne likove lektirnih klasika i time podsjetili publiku na najzanimljivije trenutke njihovih priča.

Pod točkom Javni govori, učenici 2. i 3. razreda pripremili su javne govore s različitim temama. Učenike su pripremale prof. S. Đurđević i S. Maletić.

U 19.30 započela je Živa priča. Na linoleumu u holu škole, postavljeni su jastučići za udobnost, a u središtu se našla čarobna kutija s raznim predmetima. Uzimajući predmet, stvarala se živa zaokružena priča.

Čitajmo svi, a ne samo vi-učenici i nastavnici čitali su samoinicijativno odabrane priče.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 30. 4. 2014.