Nacionalni tjedan dojenja

Zaštita dojenja - zajednička odgovornost“ moto je pod kojim se ove godine obilježio Nacionalni tjedan dojenja. Time se želi staviti naglasak na značaj dojenja za život, zdravlje i dobrobiti koje ono donosi ženama, djeci, obiteljima te društvu. Prirodnom prehranom djeteta, odnosno dojenjem, smanjuje se rizik od mnogih bolesti kao što su astma, alergijske bolesti, leukemija, Chronova bolest, sindrom iznenadne dojenačke smrti i još puno toga. Majka također ima manji rizik od raka dojke i jajnika,  osteoporoze. Stoga je važno da od najmlađe dobi djeci, mladima i svim ostalima dojenje bude pojam prirodnog. Učenici 4. i razreda, smjera medicinska sestra tehničar, obilježili su taj tjedan sa nastavnicom Marijom Križić izradom edukativnih i motivacijskih plakata, a pod nazivom aktivnosti „Čarobno, prirodno, dojenje.“  Kod učenika se istaknula izrazita kreativnost u osmišljanju stihova vezanih uz prirodnu prehranu - dojenje. Ukupno su izradili 16 plakata koji će biti izloženi u ambulantama obiteljske medicine Legrada, Gole, Rasinje, Novigrada Podravskog, Virja, Domu zdravlja u Koprivnici. Također će ih buduće majke i one koje su to tek postale moći vijdeti u ginekološkim i pedijatrijskim ambulantama.

Marija Križić mag.med.techn.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 15. 10. 2021.