Simulirana sjednica Hrvatskog sabora

Dana 19. 4. 2021.  s početkom u 12 sati održana je Simulirana sjednica Hrvatskog sabora videokonferencijskim putem. Na sjednici, koju je svečano otvorio predsjednik Hrvatskoga sabora g. Gordan Jandroković, sudjelovao je 151 učenik iz 57 škola diljem Hrvatske. U ulozi zastupnika sudjelovali su i učenici naše škole – Timon Fabijanec i Alen Ivić (4. C razred), a njihove mentorice bile su profesorice Sanela Đurđević i Sanja Rabadžija.

Tema je dnevnog reda ovogodišnje Simulirane sjednice Zakon o zaštiti životinja koji su učenici razmatrali iznošenjem stajališta radnih tijela, raspravama u ime klubova zastupnika i pojedinačnim raspravama, raspravom i glasovanjem o amandmanima te su odlučivali o tekstu konačnog prijedloga zakona. Alen Ivić imao je funkciju repliciranja te izvješćivanja, dok je Timon Fabijanec govorio u ime kluba zastupnika Lisica te je u svom govoru istaknuo važnost educiranja mladih ljudi o zaštiti životinja. Učenik je iznio poticajne prijedloge edukacijskih aktivnosti, od raspisivanja natječaja na županijskoj razini za najkreativniju ideju pružanja pomoći nezbrinutim životinjama, organiziranja rasprave na nastavnim satima pojedinih predmeta u okviru međupredmetnih tema Građanski odgoj i Održivi razvoj, do uključivanja različitih stručnih predavača i posjeta azilu za nezbrinute životinje u lokalnim sredinama. Na kraju je zaključio da je, umjesto kaznama i represijom, potrebno  djelovati intenzivnim provođenjem edukacija i poticanjem mladih ljudi na volontiranje.

Sanela Đurđević, prof.

IMG-1079861ed1595d8f017dee6ddafa37c8-V.jpg (240.86 KB)
IMG_20210419_105233.jpg (616.58 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 20. 4. 2021.