Koprivnica, grade, imaš li što za mlade?

Kratki promotivni video Kc-Clip predstavlja Koprivnicu kao grad za mlade

Odgovor na naslovno pitanje svakako je potvrdan, barem tako kažu Melissa Rusan i Sara Sabolović – učenice 4. razreda hotelijersko-turističkog usmjerenja u Srednjoj školi Koprivnica. Unatoč koroni koja tjera ljude s ulica, ove dvije djevojke uživale su na otvorenom, snimajući prizore svoga grada i prikazujući jedan atraktivan dan proveden u njihovom gradu s ciljem poticanja mladih da ga posjete, a dobrodošle su i ostale generacije.

Naime, u sklopu međunarodnog Erasmus+ projekta „PRO-YOUTH“ Zaklade Znanje na djelu, izradile su kratki promotivni video o Koprivnici pod mentorstvom nastavnice Draženke Ivaniš Sikavice i nastavnice Marije Alvađ.

U projektu sudjeluju i drugi mentori i polaznici iz različitih dijelova Hrvatske (Središnja Pozdravina, Banovina i Slavonija), predstavljajući svoje jedinstvene projekte vezane uz promociju kulturnog turizma svojeg kraja. U grupi pod nazivom „Središnja Podravina“ sudjelovali su, uz Srednju školu Koprivnica i Muzej grada Koprivnice (Maša Zamljačanec), Turistička zajednica područja Središnja Pozdravina (Elizabeta Milanović Glavica) te Obrt Stari zanati (Tihomir Želimorski) sa svojim polaznicima.

Video pogledajte na ovoj poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=IBGGTtGxmy8

objavio: Irena Nevjestić   datum: 21. 1. 2021.