Radionica pravilne prehrane

U sklopu projekta s Udrugom za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama "Latice" i uz potporu Ministrarstva znanosti i obrazovanja, održane su dvije radionice pravilne prehrane. Sudjelovale su učenice smjera medicinska sestra/tehničar opće njege V. Savić, A. Palaić i Josipa Kodrić te smjera fizioterapeutski tehničar E. Marđetko s nastavnicom M. Križić.  Tijekom prve radionice djeca su izradila svoju piramidu zdrave prehrane, a nakon toga su izabrali voće i povrće od kojih su izradili „kreativne obroke“ i pripremili ukusne smoothije. Na drugoj radionici djeca su uz pomoć učenica od raznih namirnica izradile „kreativne sendviče“ i nakon toga ih s guštom pojela. Prilikom toga razvijali su finu motoriku rezuckajući  i oblikujući namirnice, a neki su i prvi puta kušali  novu hranu kao što su rotkvica i avokado.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 10. 6. 2019.