Simulirana sjednica Hrvatskoga sabora

U ponedjeljak 13. svibnja 2019.  držana je 7. Simulirana sjednica Hrvatskoga sabora na kojoj se okupilo 23 srednje škole iz svih dijelova Hrvatske. Našu školu predstavljali su učenici 2. C razreda zanimanja upravni referent: Marko Matijašić, Timon Fabijanec, Alen Ivić te Filip Vodopija koji su zastupali klub Risnjak. Prije početka sjednice učenici su se uputili do dvorane Ivana Mažuranića gdje su poslušali uvodno predavanje o radu pravnih tijela te tijeku sjednice. Tema Simulirane sjednice bila je rasprava o Zakonu o ugostiteljskoj djelatnosti. Učenik 2. C razreda Marko Matijašić iz saborske govornice održao je govor o kršenju odredbi Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti te predložio povećanje kazni i inspekcijskih nadzora za djela kršenja zakona. Učenici su također poslušali 6 amandmana te nakon njih glasali elektroničkim putem, baš kao pravi saborski zastupnici. Učenice 2. C razreda Antonela Lončar i Nikolina Husnjak u ulozi novinara popratile su sjednicu sa saborske galerije. Voditeljice projekta i mentorice učenika bile su profesorice Sanela Đurđević i Sanja Rabadžija.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 17. 5. 2019.