IZVANUČIONIČKA NASTAVA U ITALIJI

Učenici 1. a, 1. b, 1. c, 1. d, 1. f, 1. g, 1. h, 1. i, 1. j te 1. k razreda, u pratnji nastavnika Natalije Filipašić, Draženke Ivaniš Sikavica, Vesne Ilić, Ane Odak, Dejana Dodleka, Vladimira Obranovića, Sandre Stubičar, Ivone Baran, Irene Ivančić i Željke Gabaj, posjetili su Italiju od 25. do 26. travnja 2019. Učenici su tijekom putovanja imali prilike učiti o bogatoj talijanskoj povijesti i njenim geografskim obilježjima. Prvoga dana su posjetili grad Veneciju, gdje su se provozali popularnim vaporettom te vidjeli mnoge znamenitosti poput Trga sv. Marka, Duždevu palaču, Baziliku sv. Marka, Most Rialto, Kanal Grande. Istoga su dana razgledali  grad Veronu gdje su vidjeli gradsku Arenu iz doba Rimskog Carstva, prekrasne trgove i ulice Verone kao i Julijinu kuću.

Nakon noćenja u hotelu Centro Turistico Gardesano, Busolengo, učenici su drugi dan posjetili slikoviti gradić Sirmione koji se smjestio na obali jezera Garda. Po dolasku u zabavni park Gardaland, učenici su imali prilike isprobati razne atrakcije te su se sretni i puni dojmova vratili kući.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 3. 5. 2019.