Vježba masovne nesreće

U subotu, 13. travnja 2019. učenici 5. i razreda sudjelovali su u vježbi masovne nesreće u organizaciji županijskog Zavoda za hitnu medicinu i suorganizaciju Crvenog križa, Varaždinskog Zavoda za hitnu medicinu, Javne i dobrovoljne vatrogasne postrojbe te Policijske postaje.

Vježbom se prikazao postupak spašavanja 14 ozlijeđenih osoba u tri vozila koja su sudjelovala u prometnoj nesreći, a sve kako bi se timovi žurnih službi uspjeli koordinirati i postići najveću moguću efikasnost unutar „zlatnog sata“. Učenici su sudjelovali kao modeli, sudionici nesreće, te su unijeli svoje znanje i iskustvo u vjerno predstavljanje ozljeda, boli, panike i nelagode, kako bi omogućili što izazovnije „spašavanje“, a time i što višu razinu postignuća samom vježbom.

Ovo je višegodišnja suradnja između Škole i Zavoda za hitnu medicinu, a na poziv glavne sestre Zavoda, Ljiljane Šoštarić. Hladno vrijeme i kiša samo su još više doprinijeli realnosti situacije, a činjenica da su svi timovi stigli na mjesto nesreće, pružili hitnu medicinsku pomoć i transportirali ozlijeđene u manje od jednog sata, govori u prilog zadovoljstvu samom vježbom. Ipak, želja je svih nas da ovakve situacije ostanu tek vježba.

IMG_3912_2.jpeg (253.05 KB)
IMG_3950_2.jpeg (328.10 KB)
IMG_3957_2.jpeg (273.46 KB)
_MG_3855_2.jpeg (239.54 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 15. 4. 2019.