Udruga Latice posjetila našu školu

U posjetu su nam došla djeca iz udruge  „Latice“, a s kojima se družimo u sklopu projekta Ministarstva znanosti i obrazovanja. Dočekali su ih ravnateljica, učenice smjera medicinska sestra – tehničar opće njege i fizioterapeuti te ih poveli u obilazak škole. Razgledavajući naše kabinete, najviše im se svidio onaj za fizioterapeute u kojem su vježbali na  trampolinu i pilates lopti. Djecu u kolicima učenice su premjestile na strunjače na kojima su ih masirale. U kabinetu za zdravstvenu njegu imali su priliku glumiti medicinsku sestru pa su obukli uniformu i mjerili krvni tlak, slušali rad srca, postavljali zavoje. Bilo je to predivno druženje koje smo na kraju dodatno „zasladili“ družeći se u školskoj knjižnici.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 4. 4. 2019.