Agrometeorološki mozaik za mlade: „Utjecaj klimatskih promjena na poljoprivrednu proizvodnju i potencijalnu opasnost na požare raslinja“

Hrvatsko agrometeorološko društvo – udruga meteorologa, agronoma i šumara (www.hagmd.hr) – organizira predavanja s temom „Utjecaj klimatskih promjena na poljoprivrednu proizvodnju i potencijalnu opasnost na požare raslinja“ za učenike naše škole u petak 31.3.2017. prvi sat u popodnevnoj smjeni u učionici 70.

Svjedoci smo sve bržih izmjena ekstremnih vremenskih situacija kao posljedice globalnog zatopljenja. Duga vruća i sušna razdoblja izmjenjuju se s obilnim količinama oborine koje uzrokuju katastrofalne poplave i nanose velike gubitke u poljoprivrednoj proizvodnoj. Najveće štete u gospodarstvu i poljoprivredi u Hrvatskoj nastaju od suša. Povećanje sušnog stresa i skraćivanje vegetacije poljoprivrednih kultura su glavni čimbenici koji ograničavaju poljodjelsku proizvodnju. S druge strane, požari raslinja ne događaju se samo na našoj obali već istraživanja pokazuju sve veću učestalost i u kontinentalnom dijelu Hrvatske pogotovo početkom proljetnih radova pri paljenju korova i strništa.

Pozivamo sve zainteresirane na predavanje!

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 6. 3. 2017.