Trigonometrija na drugačiji način

Razredi 2.c, 2.i i 3.h s nastavnicom Natalijom Filipašić su ovaj tjedan bili u Gradskom muzeju  na malo drugačijoj  nastavi matematike.

U gradskom muzeju postavljena je  izložba „ Od hiže do hiže“ koja prikazuje stambene objekte druge polovice 18.pa sve  do početka 20. stoljeća,  koji su građeni od prirodnih materijala.

Arhitektura i graditeljstvo  područja su iz svakodnevnog života na kojima se upotreba trigonometrije može najjednostavnije približiti učenicima pa nam je ova izložba  došla kao naručena.

Vidjeli smo fotografije  starih kuća, saznali kako se iz fotografije može izračunati stvarna dimenzija objekta, proučili  maketu kuće izrađenu od starih materijala i dopunjenu plastičnim dijelovima izrađenim  3D printerom te 3D naočalama pogledali  3D fotografiju kostura takve kuće. Nakon toga je slijedila radionica u kojoj su učenici sami od drvenih dijelova radili maketu tradicijske kuće. Sve smo poslikali pa ćemo imati materijala za primjenu trigonometrije i u razredu. Ne treba posebno naglašavati da smo se i dobro zabavili.

U prilogu pogledajte fotografije , a ako se netko zainteresira , izložba je otvorena do 20.prosinca.

Zahvaljujemo profesorici Mariji Mesarić, višoj kustosici u našem muzeju,  na gostoprimstvu i vođenju izložbom.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 25. 11. 2016.