Terenska nastava Opatija

14. svibnja 2016. učenici 1.h razreda bili su na terenskoj nastavi u Opatiji koja ima najdužu tradiciju turizma u Hrvatskoj upravo zbog svog geoprometnog položaja i ugodnih klimatskih uvjeta tijekom cijele godine. Posjetili su sljedeće znamenitosti: Vilu Angiolinu-muzej turizma,  Hrvatsku ulicu slavnih,  Crkvu sv. Jakova, Djevojku s galebom,  Hotel Kvarner , Hotel Royal, Švicarsku kuću, Fakultet za turistički menadžment, ACI marinu, Fontanu Helios i Selena te uživali u šetnici Lungomare. Upoznali su se s raznim vrstama turizma: zdravstvenim, kongresnim, nautičkim, kulturnim, a  i u novije doba wellness  turizmom. Učenici su tako uživali u razgledanju  uređenih  parkova, kupališta, fontana, šetnica kao i u bogatoj  gastronomskoj ponudi koju nudi Opatija, koju s  pravom nazivaju kraljicom hrvatskog turizma. Većšesnaest generacija hotelijera posjećuje ovu destinaciju,  koja svakoj  ostavlja jedan nezaboravan trag u sjećanju. Organizator  terenske nastave bila je Tamara Martić, prof. i pratitelj Mario Latin, prof.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 19. 5. 2016.