Predavanje ravnateljice koprivničkog Crvenog križa u našoj školi

U utorak 5.4.2016. učenici 3i razreda smjer medicinska sestra/tehničar opće njege, ugostili su ravnateljicu Crvenog križa Koprivnica, Adelu Sočev. Tijekom predavanja ravnateljica je upoznala učenike s aktivnostima i humanitarnim akcijama koje su u ingerenciji Crvenog križa, potrebi i važnosti solidarnosti, osobito vezano za akcije dobrovoljnog darivanja krvi, načinu funkcioniranja Pučke kuhinje te općenito o humanosti i mogućnostima uključivanja u volonterski rad. S obzirom da samo zanimanje medicinske sestre/tehničara zahtijeva empatiju i razvijanje jednakog pristupa za sve ljude, predavanje je bilo iznimno korisno i zanimljivo, a učenike je potaknulo na promišljanje o aktivnostima  pomaganja ljudima u potrebi.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 6. 4. 2016.