Simulacija sjednice skupštine UN-a

U sklopu Erasmus+ projekta „Europski poduzetnici sutrašnjice“ učenici Srednje škole Koprivnica sudjelovali su u skype debati s partnerima iz Francuske i Italije. Tema simulacije bila je Sjednica UN-a kojoj je cilj bio rasprava o klimatskim promjenama te donošenje novih mjera koje će usporiti klimatske promjene u narednom periodu.

Voditelj simulacije bio je profesor Mario Latin, dok su učenici iz Srednje škole zastupali razvijene zemlje (Japan, Kanadu, Australiju i Rusiju), Indiju i ekološke aktiviste, učenici iz Italije zastupali su zemlje EU, SAD i Kinu, a učenici iz Francuske zemlje u razvoju, naftne kompanije i novinare. Nakon što su zastupnici iznijeli svoja stajališta spram klimatskih promjena i ponudili moguće smjernice za njihovo rješavanje i buduće djelovanje, uslijedila je press konferencija gdje su novinari zastupnicima postavljali određena pitanja. S obzirom da se kompletna simulacija odvijala putem video konferencije i na engleskom jeziku, učenici iz sve tri škole dobili su mogućnost da dodatno usavrše vještinu komunikacije na engleskom jeziku u interkulturalnom okruženju te unaprijede vlastite digitalne vještine.

Ovo je bila već druga simulacija koju su učenici odradili u sklopu projekta (prva je odrađena u prosincu na temu migrantske krize), dok je sljedeća najavljena za kraj travnja.

objavio: Mario Latin   datum: 16. 3. 2016.