Erasmus + projekt Međunarodno povezivanje vježbeničkih tvrtki

Srednja škola Koprivnica bila je prvi puta domaćin virtualne mobilnosti Erasmus + projekta Međunarodno povezivanje vježbeničkih tvrtki.

Od 27. do 31. svibnja 2021. u projektu su sudjelovale zemlje partneri iz Slovačke, Italije i Španjolske.

U trodnevnim aktivnostima sudjelovalo je 18 učenika naše škole i nastavnici I. Slavić, I. Nevjestić, M. Latin i D. Vujičić.

Prvog dana učenici i nastavnici upoznali su Srednju školu Koprivnica, Koprivničko-križevačku županiju i Koprivnicu.

Učenici su sudjelovali u radionici na kojoj su izrađivali životopise, motivacijska pisma i slali molbe za posao.

Koprivnički poduzetnički inkubator Enter predstavio je svoj djelokrug rada.

Drugi dan bio je rezerviran za predstavljanje tvrtke Bauwerk-Boen.

Učenicima su otkrili koje su osnovne poduzetničke vještine potrebne kako bi  opstali u poduzetničkom svijetu.

Odrađena je i radionica Intervju za posao, a prezentaciju je održala Nina Jovanović iz Odjela ljudskih potencijala te im objasnila što se tamo i kako radi  te odradila razgovor za posao za različite položaje u tvrtki  sa jednim učenikom iz Italije, Španjolske, Slovačke i Hrvatske.

Na radionici o vježbeničkim tvrtkama učenici su predstavili vježbeničke tvrtke koje se nalaze u našoj školi. Nakon toga, učenici su imali zadatak izraditi ponude za buduće klijente.

Posljednjeg dana predstavljena je  digitalna agencija „Cvoke“.

Učenici su mogli čuti o važnosti digitalnog marketinga te naučiti koje alate mogu koristiti za izradu promotivnih materijala vlastitog virtualnog poduzeća.

Na radionici Promotivni alati učenici su izrađivali promotivne materijale za virtualnu turističku agenciju Yeine

Odigrali su Kahoot kviz s pitanjima o Hrvatskoj.

Unatoč činjenci da mobilnost nije uživo održana kao što je projektom planirano,

virtualnom mobilnošću učenici su izvršili predviđene zadatke te time obogatili znanje koje će im pomoći u radu školskih vježbeničkih tvrtki, a kasnije i u stvarnim tvrtkama.

20210531_092021.jpg (822.75 KB)
20210531_124252.jpg (920.80 KB)
20210531_124258.jpg (752.81 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 2. 6. 2021.