Svjetski dan mentalnog zdravlja

Povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja koji se od 1992. godine tradicionalno obilježava 10. listopada, u sklopu vježbi iz predmeta “Zdravstvena njega u zaštiti mentalnog zdravlja”, učenice i učenici 4. i razreda (smjer medicinska sestra/tehničar opće njege) su sa nastavnicom Sanjom Koluder posjetili ustanovu Zavoda za javno zdravstvo Koprivničko - križevačke županije. S obzirom na epidemiološku situaciju, posjet je bio proveden u 3 grupe po 12 učenika uz pridržavanje svih mjera zaštite od zaraznih bolesti. Učenicima su edukativno predavanje o zaštiti mentalnog zdravlja održale dr. sc. Davorka Gazdek, dr. med., spec. javnog zdravstva te Suzana Šestak, dipl. med. techn. s ciljem očuvanja mentalnog zdravlja i prevencije ovisnosti.

Image1.jpeg (603.56 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 26. 10. 2020.