Festival prava djece

UNICEF u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i Hrvatskim filmskim savezom i ove godine u sklopu 11. Festivala o pravima djece u kinu „Velebit“ u Koprivnici prikazao je učenicima filmsku matineju o pravima djece. Filmsku matineju pratili su učenici 1.i, 2.c, 3.c i 4.c razreda zajedno s njihovim nastavnicama Sanjom Rabadžija i Davorkom Zegrani. Učenici su iz niza kratkih filmova između ostalog mogli vidjeti i čuti iskustva roditelja i djece koja se bore s ozbiljnom bolešću tumorom, Cerebralnom paralizom, Downovim sindromom i drugim teškim bolestima. Zatim su vidjeti isječak filma koji govori o optimizmu, motivaciji, planovima za budućnost te pokreće teme od životnog značaja o kojima treba razmišljati i propitivati. Važno je napomenuti da su svi filmovi sadržavali standardizirani titl za gluhe i gluhonijeme osobe, bez obzira radilo se o domaćem ili stranom filmu. Učenici su iz puno zanimljivih primjera mogli prepoznati prava i probleme s kojima se susreću djeca i njihovi roditelji u svakodnevnom životu.

Sanja Rabadžija, prof.

objavio: Irena Nevjestić   datum: 20. 11. 2019.