„TRADICIJSKA GLAZBA PODRAVINE“ (GOO)

MOJ MALI / VELIKI PRIJATELJ

(voditeljice: prof. Biserka Vedriš i prof. Maja Maričić)

TJEDAN CJELOŽIVOTNOG UČENJA

3. 10. 2017.

Učenice 3.i i 3.k razreda sudjelovale su sa svojim malim prijateljima iz COOR-a „Podravsko sunce“ u radionici „Tradicijska glazba Podravine“. Tom prilikom su se mali i veliki prijatelji upoznali s tradicijskom glazbom i glazbalima našeg kraja. Predavanje o tradicijskoj glazbi i glazbalima za njih je pripremila Marija Mesarić (Muzej grada Koprivnice). Nakon toga učenici su imali prilike vidjeti i čuti zvukove žičanog glazbenog instrumenta cimbala (što im je pripremila Gordana Evačić), a potom se druženje nastavilo uz pjesmu i ples.

(Iz 3.k razreda sudjelovale su učenice Vanja Capek i Karla Jukić, a iz 3.i razreda učenice Ivana Markešić, Victoria Savić, Antonija Palaić, Petra Bušić, Mateja Pomahač, Klara Markač, Mia Radman, Lucija Sremec i Dora Stanešić.)

goo.png (544.12 KB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 7. 11. 2017.