SUSRETI POD SUNCOBRANIMA

Tijekom ljetnih praznika učenici 3.i i 4.i razreda i nastavnici usmjerenja za medicinske sestre sudjelovali su u aktivnostima Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica - Zdravstveni susreti pod suncobranima.  Susreti su održani 14.7., 21.7., 28.7., 11.8. i 25.8. u suradnji sa Srednjom školom Koprivnica i zdravstvenim ustanovama sa područja grada.

Zainteresirani su mogli naučiti važne informacije o vađenju krvi i krvnim pretragama, ponašanju i pravilima posjeta bolesnicima, pravilnoj oralnoj higijeni te važnosti tjelesne aktivnosti u svim dobnim skupinama.

Učenici su građanima mjerili krvni tlak, razinu šećera u krvi te određivali indeks tjelesne mase uz davanje korisnih savjeta i informacija koje su naučili tijekom školske godine. Na taj način doprinijeli su iznimno uspješnoj akciji, zadovoljstvu prisutnih i promociji profesije.

unnamed.jpg (366.76 KB)
unnamed1.jpg (329.96 KB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 31. 8. 2017.