Provedene aktivnosti u sklopu preventivnog programa: „Zajedno protiv govora mržnje“

Dana 30. svibnja 2017.učenici 2.c razreda zajedno sa pedagoginjom Majom Maričić i profesoricom Sanjom Rabadžija sudjelovali su u aktivnostima u sklopu preventivnog programa pod nazivom „Zajedno protiv govora mržnje“ koje jeorganizirala Policijska uprava koprivničko-križevačka u suradnji s Gimnazijom „Fran Galović“. U projektu su sudjelovali predstavnici nadležnih državnih tijela i institucija, predstavnici jedinica lokalne i područne samouprave i dr. Cilj projekta je poticanje kulture, nenasilja i tolerancije. Prvi dio programa održan je pod motom „GOVORU MRŽNJE RECI JASNO NE! – STVORIMO SRETNE TRIBINE“.

U Multimedijalnom kutku: „Stani pred kameru i pošalji poruku“, sudjelovali su predstavnici Gimnazije, Srednje i Obrtničke škole u Koprivnici, predstavnica Opće bolnice Koprivnica, predstavnica Koprivničko-križevačke županije, predstavnici NK „Slaven Belupo“ Koprivnica, sportski novinar, sportašica, mediji i učenici srednjih škola.  Nakon projekcije devet spotova, osam govornika poslalo je svoje poruke učenicima i cjelokupnoj  javnosti.

Nakon toga je održana interaktivna radionica za učenike drugih i trećih razreda Gimnazije, Srednje i Obrtničke škole Koprivnica - „Prevenirajmo zajedno govor mržnje na sportskim natjecanjima“, u kojoj je uz policijske službenike Policijske uprave koprivničko – križevačke sudjelovao i povjerenik za sigurnost NK „Slaven Belupo“ Koprivnica.

U 13 sati, u sportskoj dvorani Gimnazije održan je treći dio akcije „JA SAM ZA FAIR PLAY!“, gdje su kroz odigranu nogometnu utakmicu, svoje snage odmjerili mladi sportaši Gimnazije i Obrtničke škole i policijski službenici Interventne jedinice policije Policijske uprave koprivničko-križevačke. Nakon odigrane nogometne utakmice, održana je štafeta.

Cilj svih spomenutih aktivnosti je zajednički angažman u promicanju stava o neprihvatljivosti svih oblika nasilja, huliganizma, nužnosti promptne reakcije, javne osude svih oblika diskriminatornog ponašanja.

NE mržnji, NE nasilju i diskriminaciji.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 5. 6. 2017.