UČENICI USMJERENJA ZA MEDICINSKE SESTRE POSJETILI SU ZAGREBAČKE KLINIKE I MUZEJ KRAPINSKIH NEANDERATALACA

Učenici 3. razreda usmjerenja za medicinske sestre/medicinske tehničare opće njege posjetili su Klinički bolnički centar "Sestre milosrdnice" u sklopu nastave iz predmeta Opća načela zdravlja i njege. U uvodnom djelu glavna sestra KBCa Biserka Režek, dipl.med.techn. opisala je organizacijsku strukturu naše najstarije zdravstvene ustanove te razine. Nakon uvodnih predavanja učenici su obišli zavode i odjele Klinike za neurokirurgiju koja slovi kao centar izvrsnosti, a nakon toga se upoznali s radom Objedinjenog hitnog prijama. Obilazak bolnice organizirala je glavna sestra klinike za neurokirurgiju Biljana Kurtović, mag.med.techn, a u pratnji je bio nastavnik Damjan Abou Aldan, mag.med.techn.
Nakon obilaska KBCa učenici su obišli Muzej neandertalaca u Krapini gdje su imali priliku upoznati sa paleopatologijom na našem najpoznatijem prapovijesnom nalazištu. Uz stručno vodstvo upoznali su stil života neandertalaca, kao i najčešće bolesti i metode "liječenja" koje su koristili.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 19. 5. 2017.